Rybno:Dzień skupienia ministrantów i lektorów

Rybno

12 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie odbyło się dekanalne skupienie ministrantów i lektorów. Przewodniczył mu honorowy gość – bp Andrzej Suski, którego przywitał organizator corocznych spotkań dziekan ks. kan. Mirosław Owczarek. Ksiądz dziekan, witając Księdza Biskupa, zaznaczył, iż „coroczne spotkania ministrantów i lektorów dekanatu rybnieńskiego gromadzą rzeszę młodych ludzi pragnących służyć Bogu. Z tej grupy ministrantów i lektorów budzi się najwięcej powołań do stanu kapłańskiego, przykład stanowią czterej obecni na spotkaniu klerycy, którzy jeszcze rok temu służyli w tej świątyni jako lektorzy, a dziś zasilają szeregi seminarzystów dążących do kapłaństwa”. Ksiądz Biskup wyraził zadowolenie z obecności kleryków, ministrantów i lektorów pochodzących z rodzimego dekanatu i wraz z kapłanami odprawił uroczystą Mszę św. w ich intencji.

Po Eucharystii zrobiono pamiątkowe zdjęcia z Księdzem Biskupem i opiekunami, co było szczególnie oczekiwane przez nowo przybyłych w tym roku ministrantów. Następnie odbył się posiłek w restauracji, a potem w Zespole Szkół w Rybnie rozpoczęły coroczne rozgrywki w piłce nożnej halowej. Udział wzięły drużyny z całego dekanatu w trzech kategoriach: podstawowej, gimnazjalnej, ponadpodstawowej. Pierwsze miejsca w kolejno wymienionych kategoriach zajęły drużyny: Mroczno, Rybno, Mroczno, co pozwoliło tym reprezentacjom wziąć udział w regionalnych rozgrywkach, które odbyły się w Górznie.

Dzień braterskiego spotkania ministrantów i lektorów z Księdzem Biskupem i kapłanami dekanatu cieszy się dużym powodzeniem, dlatego też jest czasem wyczekiwanym, więc już teraz zapraszamy na przyszłoroczny dzień skupienia społeczność ministrancką dekanatu rybnieńskiego oraz bp. Andrzeja Suskiego.

Ks. Zdzisław Szauer


Article written by rzbochen